Żele do twarzy
Oczyszczanie twarzy u mężczyzny – dlaczego jest ważne i jak wykonywać je skutecznie?
Oczyszczanie twarzy rano i wieczorem to prosta czynność, która pozwala cieszyć się dobrą kondycją cery. Umyta skóra jest czysta, świeża i promienna. Mycie twarzy pomaga też obudzić się o poranku albo odświeżyć po długim dniu w pracy. Męska skóra cały czas pozbywa się martwych komórek i wytwarza nowe. Aby usunąć obumarły naskórek, zanieczyszczenia i nadmiar sebum, warto stosować kosmetyki do oczyszczania twarzy dla mężczyzn takie jak żele, pianki, naturalne mydła czy peelingi.
Męska skóra jest grubsza niż kobieca. Ma więcej gruczołów łojowych, mieszków włosowych i porasta ją zarost. Ze względu na te szczególne cechy odpowiednim produktem do codziennego oczyszczania męskiej twarzy będzie właśnie żel do mycia twarzy dla mężczyzn. Kosmetyk pomoże usunąć sebum, zanieczyszczenia, złuszczony naskórek i pot, zanim na skórze pojawią się niedoskonałości.
Kosmetyki do oczyszczania twarzy dla mężczyzn – jakie warto stosować?
Codzienne stosowanie kosmetyków oczyszczających do twarzy pomaga zachować dobrą kondycję skóry. Po jakie produkty warto sięgać w zależności od indywidualnych potrzeb cery?
Energizujący żel do mycia twarzy dla mężczyzn będzie odpowiednim wyborem dla osób zmagających się z problemem widocznych oznak zmęczenia na skórze. Pomoże nadać cerze zdrowy koloryt i zadziała odświeżająco. Przywróci skórze witalność, orzeźwi i złagodzi podrażnienia po goleniu. W przeciwieństwie do mydła nie pozostawi na twarzy osadu ani uczucia ściągnięcia. Ma pH dostosowane do skóry, jest łatwy w użyciu i wydajny.
W przypadku walki z niedoskonałościami najlepszym kosmetykiem okaże się dogłębnie oczyszczający żel do mycia twarzy dla mężczyzn. Pomoże pozbyć się martwego naskórka. Zawarte w nim składniki mogą regulować wydzielanie sebum, działać przeciwzapalnie i antybakteryjnie, zwężać pory oraz delikatnie matowić cerę. Stosowanie żelu pomoże zredukować ilość wyprysków, zaskórników i innych niedoskonałości.
Jeśli preferuje się stałą konsystencję kosmetyków oczyszczających do twarzy, alternatywą dla żelu będzie naturalne mydło, np. mydło Aleppo. Produkt skutecznie umyje skórę bez przesuszania. Dzięki delikatnemu składowi po mydło mogą sięgać również mężczyźni z delikatną i wrażliwą skórą.
Dla jeszcze skuteczniejszego oczyszczania twarzy warto od czasu do czasu (np. 1 raz w tygodniu) stosować żele peelingujące. Produkty intensywnie złuszczają zrogowaciały naskórek, odsłaniając nowe komórki. Po peelingujące żele powinni sięgać w szczególności mężczyźni z tłustą skórą z tendencją do wydzielania nadmiernych ilości sebum. Po użyciu kosmetyków twarz będzie zmatowiona i odświeżona. Warto pamiętać, że peelingujące żele nie nadają się do codziennego stosowania. Ich częsta aplikacja może przesuszyć i podrażnić cerę.
Żele do mycia twarzy dla mężczyzn – naturalne składniki, które powinny znaleźć się w składzie
Skład żeli myjących warto dostosować do potrzeb poszczególnych rodzajów skóry. Jakich substancji wymaga cera tłusta, a jakie będą odpowiednie do pielęgnacji cery wrażliwej? Sprawdź, jak dobrać właściwy skład żelu do rodzaju skóry!
- Skóra sucha – najlepszy żel do mycia twarzy dla mężczyzn o suchej skórze powinien mieć delikatną formułę bez alkoholu, SLS, SLES, parabenów, silikonów oraz innych drażniących substancji. Pożądane są natomiast ekstrakty roślinne, składniki nawilżające takie jak aloes i kwas hialuronowy oraz łagodne środki myjące. Pożądanymi naturalnymi dodatkami będą także probiotyki, owies, mydlnica lekarska, borówka, olej ze słodkich migdałów, lotos i rumianek.
- Skóra tłusta – odpowiednim wyborem do cery ze skłonnością do nadmiernej produkcji sebum będzie oczyszczający żel lub płyn do mycia twarzy dla mężczyzn ze składnikami antybakteryjnymi, przeciwzapalnymi oraz matującymi. Naturalne składniki, których warto szukać na etykietach, to owocowe kwasy, zielona glinka, cytrusy, olejek z drzewa herbacianego albo mineralne peelingujące drobinki.
- Skóra mieszana – żel przeznaczony do mycia tego typu cery powinien mieć łagodniejszą formułę niż produkt do pielęgnacji skóry tłustej. Powinien oczyszczać i matowić strefę T, a jednocześnie nie przesuszać reszty twarzy. Naturalnymi składnikami, które mogą wzbogacać skład żelu, są rumianek, mandarynka, zielona herbata, płucnica islandzka, nagietek, kora wierzby białej, olejek eukaliptusowy czy wrzos.
- Skóra wrażliwa – żel do mycia twarzy dla posiadacza cery wrażliwej, z tendencją do podrażnień i alergii powinien być pozbawiony zarówno sztucznych substancji drażniących, jak i alergizujących składników naturalnych. Warto sięgać po bezzapachowe warianty hipoalergiczne. Wśród naturalnych produktów również uda się odszukać odpowiednie produkty, np. żel z nerolą, tymiankiem, bambusem, rumiankiem czy bławatkiem.
Im prostszy, łagodniejszy i bardziej naturalny skład, tym kosmetyk jest bardziej przyjazny skórze. Roślinne i mineralne składniki wzbogacające żel do mycia twarzy pomogą zadbać o odżywienie męskiej cery i poprawią jej nawilżenie.
Mycie twarzy z zarostem i brodą
Mężczyźni z brodą lub inną formą zarostu powinni poszukać produktu odpowiedniego do pielęgnacji owłosionej skóry twarzy. Właściwie dobrany żel myjący będzie zapobiegał łuszczeniu się naskórka i zniweluje podrażnienia. Kosmetyk zmiękczy brodę i nada jej przyjemny zapach. Zadziała wzmacniająco na włosy i oczyści je z wszelkich zabrudzeń.
Alternatywą dla żeli do mycia twarzy z zarostem będą specjalne szampony do brody. W przeciwieństwie do mydła, standardowego żelu do twarzy czy szamponu do włosów nie przesuszą zarostu i dodatkowo wzmocnią kosmyki. Produkt wygładzi włoski i poprawi ich elastyczność. Zarost będzie mniej podatny na łamanie i odpowiednio nawilżony.