Kremy ochronne do twarzy

  (70)

W przypadku skóry narażonej na negatywne czynniki atmosferyczne powinno się stosować krem ochronny do twarzy. Na słońce, mróz i wiatr powstały różne kremy ochronne, które zabezpieczają skórę przed uszkodzeniem i zapewniają jej zdrową kondycję.

Sortuj:

Pokaż 20 z 70 wyników

Kremy ochronne

Kremy ochronne

Jak działa krem ochronny?

Krem ochronny do twarzy tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, która zapobiega bezpośredniemu kontaktowi cery z negatywnymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Na ogół ma cięższą i tłustszą formułę, która ogranicza przesuszanie skóry w wyniku nadmiernej ekspozycji na mróz, wiatr oraz promieniowanie słoneczne. Taki kosmetyk możesz stosować również w pomieszczeniach ogrzewanych i klimatyzowanych, gdzie powietrze jest bardziej suche. Dotyczy to w szczególności osób z cerą suchą i wrażliwą.

Co powinien zawierać dobry krem ochronny?

W składzie kremu ochronnego szczególnie ważne są substancje hydrofobowe (emolienty). To właśnie one sprawiają, że krem ochronny do twarzy działa okluzyjnie. Tworzą na powierzchni cery film ochronny, zapobiegając utracie wody przez naskórek. Popularne składniki hydrofobowe stosowane w kremach to między innymi:

  • oleje mineralne, na przykład olej parafinowy,
  • oleje roślinne, między innymi olej jojoba czy ze słodkich migdałów,
  • woski, na przykład pszczeli,
  • silikony: lotne siloksany, oleje silikonowe, woski lub emulgatory.

Wybierając krem ochronny na słońce, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden składnik kosmetyku, czyli filtry SPF. Do wyboru pozostają kremy z filtrami mineralnymi, chemicznymi lub mieszanymi. Na co dzień dobrze stosować minimum filtr SPF 30 (także zimą), a latem, podczas opalania i na wyjazdach do ciepłych krajów wskazany jest SPF 50.

Jakie kremy na mróz?

Na mróz dobrze sprawdzają się kremy ochronne do cery odwodnionej oraz suchej. Zawierają one więcej składników wiążących wodę w skórze i zapobiegających przesuszaniu cery. Mają tłuste i cięższe formuły, dlatego najlepiej stosować je bezpośrednio przed wyjściem z domu, ponieważ mogą mieć działanie komedogenne. Po powrocie takie kremy dobrze jest zmyć z twarzy, szczególnie jeśli Twoja cera jest skłonna do przetłuszczania się.

Jaki krem na wiatr?

Krem do twarzy na wiatr ma podobne właściwości co krem ochronny na mróz. W jego składzie znajdują się tłuszcze i inne emolienty. Zapobiegają odwodnieniu skóry i uszkodzeniom jej warstwy hydro-lipidowej w wyniku nadmiernej ekspozycji na negatywne czynniki z zewnątrz. Po powrocie z wypraw, podczas których skóra była narażona na ostre słońce, wiatr lub mróz warto dodatkowo zastosować krem regenerujący.

Marki powiązane z kategorią: Kremy ochronne

checkout.warnings.Notice