Pianki
Pianka do mycia twarzy — dlaczego warto jej używać?
Pianka do twarzy nadaje się do każdego rodzaju cery. Nie obciąża skóry i nie pozostawia tłustego filmu. Dodatkowo pianka do mycia nie zawiera substancji spieniających ani mydła, czyli składników drażniących naskórek. Produkt cechuje się ponadto wygodną aplikacją i bez trudu się spłukuje. Na uwagę zasługuje rozbudowany asortyment – pianki do mycia twarzy są dostosowane do potrzeb osób o różnych typach skóry.
Co daje pianka do mycia twarzy?
Pianki do mycia twarzy znajdują coraz więcej zwolenników. Pozwalają na dokładne oczyszczenie skóry, co przekłada się na zdrowy i promienny wygląd. Zmniejszają również ryzyko podrażnień oraz wyprysków, a także regulują wydzielanie sebum. Oprócz tego pianki do mycia twarzy:
- Usuwają pozostałości makijażu,
- Wykazują właściwości nawilżające i wygładzające,
- Chronią cerę przed przesuszeniem,
- Wspomagają naturalne procesy związane z regeneracją skóry,
- Działają złuszczająco,
- Dostarczają składniki odżywcze.
Jak używać pianki do mycia twarzy?
Pianki do mycia twarzy powinny być stosowane przynajmniej 2 razy dziennie. Wieczorem za pomocą pianki do mycia twarzy wykonuje się demakijaż oraz oczyszcza cerę. Dokładne pozbycie się potu i innych zabrudzeń zwiększa wchłanianie substancji aktywnych z kremów, balsamów i innych produktów pielęgnacyjnych. Rano pianka do mycia pomaga w usunięciu łoju, kurzu oraz bakterii gromadzących się na skórze podczas snu. Pozwala także na przygotowanie do make-upu. Dzięki temu kosmetyki do makijażu dłużej utrzymują się na twarzy.
Jaka pianka do demakijażu?
Pianka do demakijażu powinna być dopasowana do potrzeb skóry. W składzie kosmetyków znajdują się substancje czynne wspomagające codzienną pielęgnację. Do często spotykanych zaliczają się:
- Ekstrakt ze świetlika lekarskiego – posiada właściwości przeciwzapalne, uszczelnia naczynia krwionośne, a ponadto koi podrażnienia,
- Limonka – reguluje wydzielanie sebum, a także tonizuje, rozświetla i odświeża skórę.
- Napar z fiołka – wspiera regenerację skóry, zmniejsza stany zapalne, zapewnia długotrwałe nawilżenie,
- Inulina – chroni przed nadmierną utratą wody, a dodatkowo działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie,
- Pantenol – koi oraz łagodzi podrażnienia,
- Ekstrakt z malin – wygładza skórę, zmniejsza wydzielanie łoju, koi, odświeża,
- Prowitamina B5 – minimalizuje stany zapalne, regeneruje naskórek, nawilża.
Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą piankę do mycia twarzy?
Pianka do mycia twarzy umożliwia szybkie pozbycie się sebum i zanieczyszczeń, ale musi być właściwie wybrana. W przeciwnym razie może wywołać podrażnienia, stany zapalne, uczucie ściągnięcia skóry. Decydując się na zakup produktu, należy położyć nacisk na:
- Skład – dobrze, by pianka do twarzy zawierała substancje naturalne i była pozbawiona SLS, SLES,
- Rodzaj cery – kosmetyki należy dobrać do typu skóry, w naszym asortymencie znajdują się produkty o różnorodnych właściwościach, np. przeciwzapalnych, regenerujących,
- Przeznaczenie – zaleca się, by pianka do twarzy była dostosowana do potrzeb skóry kobiet i mężczyzn,
- Gramatura – warto zwrócić uwagę na gramaturę, często większa pianka do mycia stanowi ekonomiczniejsze rozwiązanie,
- Certyfikaty – większość producentów dba, by pianka do mycia twarzy posiadała certyfikaty świadczące o wysokiej jakości.
Czy pianka do mycia twarzy jest lepsza od żelu?
Pianka do demakijażu, podobnie jak żel do mycia twarzy, zawiera środki powierzchniowo czynne łączące się z wodą. Oba produkty odznaczają się łatwą aplikacją i pozwalają na sprawne usunięcie zanieczyszczeń. Różnią się konsystencją. Pianka do mycia posiada lekką formułę, która łatwo się rozprowadza. Żel jest odrobinę gęstszy. Decyzję o wyborze odpowiedniego preparatu należy podjąć indywidualnie w zależności od preferencji. Kupując produkty, warto skoncentrować się na ich składzie. Pianka do mycia twarzy nie powinna zawierać alkoholu.
Pianka do mycia a typ cery
Pianka do mycia musi uwzględniać potrzeby skóry. Przy wyborze optymalnego produktu dobrze przyjrzeć się substancjom aktywnym. Jakie właściwości powinny posiadać kosmetyki? Poniżej przegląd według typów skóry:
- Cera tłusta i mieszana – pianka do mycia twarzy musi zawierać substancje o działaniu antybakteryjnym, przeciwzapalnym, regulującym wydzielanie sebum,
- Cera wrażliwa, skłonna do atopii – należy skoncentrować się, by pianka do mycia była bogata w składniki o właściwościach kojących, wzmacniających, barierę hydrolipidową, łagodzących podrażnienia oraz zaczerwienienia.
- Cera sucha – dobrze, by pianka do mycia posiadała dodatki zapewniające długotrwałe nawilżenie, regenerację,
- Cera naczynkowa – warto dowiedzieć się, czy pianka do mycia twarzy posiada substancje wzmacniające naczynka krwionośne oraz wspomagające funkcjonowanie bariery ochronnej skóry.