Peelingi do twarzy

  (130)

Chcesz, by Twoja skóra była gładka i pozbawiona przebarwień? Stosuj peelingi do twarzy. Kosmetyki skutecznie usuwają martwy naskórek oraz zanieczyszczenia. Dodatkowo poprawiają ukrwienie i wspomagają naturalną odbudowę cery.

Sortuj:

Pokaż 22 z 130 wyników

Peelingi do twarzy

Peelingi do twarzy

Co to jest peeling do twarzy?

Skóra nieustannie się regeneruje. W jej głębokich warstwach tworzą się komórki, które po pewnym czasie ulegają zrogowaceniu i obumierają. Niestety pod wpływem wieku, czynników atmosferycznych, stresu, procesy związane z odnową cery coraz bardziej się wydłużają. Twarz staje się szorstka, zmęczona, traci na elastyczności. Aby temu zapobiec, wykorzystuje się peeling do twarzy. Kosmetyk nie tylko eliminuje martwy naskórek, ale również pobudza produkcję komórek.

Zalety złuszczania naskórka

Regularnie wykonywane peelingi do twarzy przekładają się na wygląd i stan skóry. Do korzyści przemawiających za złuszczaniem martwego naskórka zaliczają się:

  • Mniejsze ryzyko rozwoju zaskórników – w trakcie zabiegu odblokowują się gruczoły łojowe,
  • Lepsze odżywienie skóry – peeling do twarzy poprawia mikrążenie, co ułatwia dostarczanie do komórek tlenu oraz substancji budulcowych,
  • Przywrócenie blasku, rozświetlenie – usuwanie martwych komórek eliminuje niedoskonałości, a także pomaga odzyskać zdrowy i promienny wygląd,
  • Lepsze wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków – złuszczanie odblokowuje pory i powoduje, że krem do twarzy, balsam lub serum działają szybciej i skuteczniej,
  • Wygładzenie skóry – peeling do twarzy wspiera odnowę komórek, a tym samym przyspiesza regenerację i zwiększa jędrność cery.

Rodzaje peelingów do twarzy

Peelingi do twarzy dzieli się ze względu na sposób aplikacji. Wyróżnia się:

  • Peeling mechaniczny – martwy naskórek usuwa się za pomocą kosmetyków zawierających substancje ścierające, jak np. zmielone pestki owoców, łupinki orzechów, ziarenka kawy, kryształki diamentu. Wielkość drobinek dobiera się do rodzaju cery.
  • Peeling enzymatyczny – wykorzystuje działanie enzymów roślinnych rozpuszczających białka (keratyny), które wchodzą w skład naskórka. Zabiegi uchodzą za bezpieczne i delikatne. Nie powodują zaczerwienienia, uczucia ściągnięcia. Poleca się je szczególnie właścicielom cery wrażliwej, nadreaktywnej lub naczynkowej.
  • Peeling kawitacyjny – do jego wykonania używa się używa się urządzenia emitującego ultradźwięki. Żeby prawidłowo przeprowadzić peeling do twarzy, należy zamoczyć cerę. Pod wpływem wody na skórze tworzą się mikropęcherzyki, które pękają na skutek fal dźwiękowych.
  • Peeling chemiczny – polega na zastosowaniu substancji chemicznych o właściwościach złuszczających, np. kwasów owocowych lub kwasu glikolowego. Składniki łączy się w różnych stężeniach w zależności od oczekiwanego efektu.

Jak wybrać dobry peeling do twarzy?

Peelingi do twarzy należy dopasować do rodzaju cery. W przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień należy unikać produktów głęboko oczyszczających. Zdecydowanie lepszym wyborem będą preparaty o łagodnym działaniu, np. powierzchowne peelingi chemiczne, peelingi enzymatyczne. W celu usunięcia dużych blizn, zmarszczek, silnych przebarwień stosuje się inwazyjne zabiegi, np. głębokie peelingi chemiczne. Osoby borykające się z tłustą lub mieszaną skórą powinny zdecydować się na kawitacyjne peelingi do twarzy.

Kupując odpowiedni peeling do twarzy, należy skoncentrować się na składzie. Dobrze, by produkty zawierały:

  • Substancje wspomagające pielęgnację skóry,
  • Wyciągi roślinne lub owocowe,
  • Naturalne olejki.

Jak stosować peeling do twarzy?

Przed przystąpieniem do złuszczania naskórka trzeba usunąć makijaż i dokładnie oczyścić skórę. Należy przestrzegać instrukcji zamieszczonych przez producenta oferującego peeling do twarzy. Sposób aplikacji różni się w zależności od rodzaju zabiegu. W przypadku:

  • Peelingu mechanicznego – niewielką ilość preparatu nakłada się na dłonie i wmasowuje w skórę, omijając okolice oczu. Następnie spłukuje się warstwę kosmetyku letnią wodą i osusza twarz ręcznikiem.
  • Peelingu enzymatycznego – produkt rozsmarowuje się na twarzy (z pominięciem delikatnej skóry wokół oczu), preparat pozostawia się na skórze tak długo, jak zaleca producent, a następnie zmywa się warstwę kosmetyku.
  • Peelingu kawitacyjnego – należy nawilżyć twarz wodą, a potem przesunąć szpatułkę urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe (unikając okolic wokół ust i oczu). Nie wolno zbyt długo koncertować się na jednym miejscu, żeby nie doszło do poparzenia skóry. Po zakończeniu zabiegu twarz przemywa się wodą.
  • Peelingu chemicznego – preparat nakłada się na twarz i trzyma na skórze, stosując się do zaleceń producenta. Następnie substancje chemiczne neutralizuje się za pomocą środka dołączonego do opakowania i zmywa wodą.

Kiedy się powinno robić peeling twarzy?

Peeling do twarzy najlepiej wykonać wieczorem przed snem. Dzięki temu kosmetyki stosowane na noc lepiej się wchłoną, a rano skora będzie odżywiona i wypoczęta. Złuszczanie zaleca się również przed zabiegami kosmetycznymi. Warto zdecydować się na peeling do twarzy przed opalaniem, dzięki czemu uzyska się jednolity koloryt cery.

Jak często wykonywać peeling?

Peeling do twarzy najlepiej wykonywać średnio 1 lub 2 razy w tygodniu, ale jest to kwestia indywidualna. Dużo zależy do rodzaju cery. Właścicielki skóry wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień mogą sięgać po kosmetyki złuszczające rzadziej (mniej więcej co 2 tygodnie). Posiadaczki cery tłustej i łojotokowej powinny stosować peeling do twarzy nawet co 2-3 dni. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z kosmetyczką lub dermatologiem.

Marki powiązane z kategorią: Peelingi do twarzy

checkout.warnings.Notice