Jak i gdzie nakładać róż do policzków?
Uzyskaj efekt zdrowego rumieńca dzięki profesjonalnemu nakładaniu różu na kości policzkowe. Poznaj techniki i rodzaje kosmetyków, które pomogą Ci osiągnąć naturalny i piękny wygląd.

Pięknie wymodelowane policzki z delikatnym rumieńcem to jeden z najpopularniejszych makijażowych trendów, który dodaje cerze świeżości i zdrowego blasku. Jednym z kluczowych kroków do osiągnięcia tego efektu jest właściwe nakładanie różu na policzki. Podpowiadamy, jak i gdzie aplikować kosmetyk, aby podkreślić atuty swojej urody!
Jak prawidłowo nakładać róż?
Róż do policzków, oprócz podkładu, pudru do twarzy, tuszu do rzęs i ulubionej pomadki, to jeden z najważniejszych kosmetyków do makijażu twarzy, jednak w praktyce wiele kobiet, z różnych powodów, wciąż pomija ten produkt, ograniczając się do wyrównania koloru skóry podkładem i muśnięcia jej pudrem matującym. A to błąd, ponieważ zakończenie makijażu na typ etapie sprawia, że twarz traci swoją wielowymiarowość. Za jej przywrócenie odpowiadają trzy kosmetyki – róż, bronzer i rozświetlacz. Właściwie nałożone ożywiają twarz, nadają jej charakterystyczne wypukłości, a nawet modelują! Warunkiem jest umiejętna aplikacja.
Jak zatem prawidłowo nakładać róż? Techniki aplikacji różnią się w zależności od formuły kosmetyku. Do wyboru masz wersję w pudrze, sztyfcie, kremie lub róż w płynie.
- Decydując się na tradycyjną wersję w kamieniu lub róż mineralny, np. Paese Minerals Róż mineralny 302C Mallow, użyj skośnego pędzelka – Intervion Pędzel Classic do różu i bronzera lub Donegal Foxy Floe pędzel do różu – aby delikatnie nałożyć kosmetyk na kości policzkowe. Najpierw postaraj się jednak dokładnie strzepać z włosia nadmiar produktu.
- Ponieważ chodzi nam o uzyskanie subtelnego zabarwienia, róż nakładaj ostrożnie, stopniując intensywność. Zbyt duża ilość kosmetyku może skutkować komicznym, przerysowanym efektem.
Dla trwałości różu nie bez znaczenia jest również zachowanie właściwej kolejności aplikacji poszczególnych produktów. W przypadku makijażu wieczorowego lub ważnego wyjścia, gdy chcesz zachować nienaganny wygląd przez wiele godzin, pierwszym krokiem po kosmetykach do pielęgnacji twarzy powinna być baza pod makijaż o właściwościach wydłużających trwałość make-upu. Po zakończeniu aplikacji różu i innych produktów do makijażu, użyj pudru utrwalającego, sypkiego lub w kamieniu.
Sprawdź, jakie są najmodniejsze trendy w makijażu w 2023 roku!

Jak nakładać róż w kremie?
Jak nakładać róż w sztyfcie?
Jak nakładać róż w płynie?
Sprawdź popularne kategorie

Gdzie nakładać róż?
Największym problemem podczas aplikacji różu do policzków jest najczęściej miejsce nałożenia kosmetyku. Jeśli wciąż masz w pamięci metodę szerokiego uśmiechu i nakładania różu na szczyty policzków, to musisz wiedzieć, że ten sposób już dawno odszedł w niepamięć. Gdzie zatem nakładać róż, żeby uzyskać efekt zdrowej i promiennej skóry?
Na koniec jeszcze jedna wskazówka. Czy wiesz, że róż może być również doskonałym zamiennikiem cieni do powiek? Szczególnie jeśli chcesz uzyskać delikatny, dziewczęcy i spójny makijaż. Nałóż odrobinę różu na powieki i zobacz, jak doda uroku Twoim oczom. Przetestuj między innymi Max Factor Facefinity Blush rozświetlający róż do policzków nr 40 – Delicate Apricot, charakteryzujący się multitonowymi pigmentami, łączącymi jaśniejsze i ciemniejsze odcienie o brązowej tonacji. Kosmetyk pięknie stapia się ze skórą, dając naturalny efekt. Stworzysz z nim również efekt dewy skin, przypominający mokrą skórę.
Masz jasne włosy? Koniecznie zobacz, jak wykonać makijaż dla blondynek krok po kroku.

Podsumowanie
Nakładanie różu na kości policzkowe jest elementem makijażu, który fantastycznie podkreśla naturalne piękno twarzy, dodając cerze zdrowego rumieńca. Do wyboru masz róże w kamieniu, sztyfcie, kremie oraz płynie. Formuły płynne są idealne, jeżeli zależy Ci na efekcie „dewy skin”. Aby uzyskać najlepszy efekt, skup się na linii kości policzkowych. Pamiętaj, by aplikować róż delikatnie, tworząc subtelny, harmonijny wygląd. Zdecydowanie łatwiej dołożyć kolejną warstwę niż pozbyć się nadmiaru kosmetyku.
Źródła:
- J. Klonowska, M. Wiciński, W. Gajewska, Kanoniczne makijaże XX w. i ich implikacje we współczesnych stylizacjach, http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/02/ke2016.6-4.pdf [dostęp 14.07.2023 r.]