Opis
Właściwości
Xylogel Hydro to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w przypadku przesuszonej śluzówki nosowej. Jest to bezzapachowy, przezroczysty żel, którego formułę oparto na substancjach nawilżających – glicerolu i hydroksyetylocelulozie.
- Składniki ułatwiają nawilżenie nosa, łagodzą uczucie suchości oraz zapobiegają wysychaniu błony śluzowej. Wspierają również prawidłowe funkcje śluzówki nosa, do których należą m.in. ochrona przed szkodliwymi substancjami, drobnoustrojami i bakteriami. Dzięki temu wspomagają odporność organizmu oraz obronę przed infekcjami.
- Sprawiają też, że użytkownicy przestają odczuwać, że mają sucho w nosie, ponieważ po zastosowaniu Xylogel Hydro tworzy się równomierna warstwa ochronna. Utrzymuje się ona na powierzchni błony śluzowej, nie powodując jednocześnie zaburzeń funkcjonowania aparatu śluzowo-rzęskowego.
- Natomiast żelowa konsystencja Xylogel Hydro sprawia, ż pozostaje on w nosie i nie spływa do gardła.
Jak działa Xylogel Hydro?
W tym żelu do nosa znajdują się hydroksyetyloceluloza i glicerol, które mają zdolność do wiązania wody. Pokrywają wnętrze jamy nosowej i przylegają do jej śluzówki. Pomagają zapobiegać utracie przez nią wody i utrzymać jej odpowiednie nawilżenie.
Jak stosować Xylogel Hydro?
Aby sucha śluzówka nosa została dobrze nawilżona, to przed pierwszym użyciem Xylogel Hydro tuż po zdjęciu nasadki opakowania kilkukrotnie naciśnij dozownik – aż pojawi się żel. Następnie ustaw buteleczkę w pozycji pionowej. Jej końcówkę wsadź do dziurki nosa i zaaplikuj preparat.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania Xylogel Hydro?
Nie mogą go używać osoby, u których stwierdzono uczulenie na chlorek benzalkoniowy – w ich przypadku żel ten może spowodować podrażnienie błony śluzowej nosa.
Czy Xylogel Hydro ma skutki uboczne?
Zgodnie z informacją od producenta nie ma doniesień o działaniach niepożądanych po zastosowaniu tego wyrobu medycznego*.
* https://www.xylogel.pl/assets/leaflet/ulotka_xylogel_hydro.pdf
Skład
Jak stosować
Czas stosowania wyrobu medycznego Xylogel hydro zależy od utrzymywania się dolegliwości, jednakże nie powinien być dłuższy niż 30 dni.
Przeznaczenie
- suchy nieżyt nosa, infekcje,
- zbyt suche powietrze pomieszczeń spowodowane centralnym ogrzewaniem lub klimatyzacją,
- wysoką lub niską temperaturę otoczenia,
- dym papierosowy i inne zanieczyszczenia powietrza,
- stosowanie leków, które powodują wysuszanie błony śluzowej nosa i uszkadzają nabłonek błony śluzowej.