Paski i plastry oczyszczające
Paski i plastry oczyszczające – co to jest?
Paski i plastry na wypryski przypominają tradycyjne opatrunki na rany. Posiadają klej ułatwiający aplikację oraz wacik. Zastosowano w nich substancje o właściwościach antybakteryjnych, antygrzybicznych oraz przeciwzapalnych. Do najpopularniejszych składników czynnych, jakie zawierają plastry na wypryski, zaliczają się:
- Węgiel aktywny – surowiec nie bez powodu określa się mianem „czarnego złota”, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, usuwa nadmiar sebum, a ponadto przyspiesza proces gojenia ran,
- Olejek herbaciany – wspomaga walkę z bakteriami, reguluje pracę gruczołów łojowych, wykazuje właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne, dezynfekujące,
- Ekstrakt z aloesu – łagodzi podrażnienia, zmniejsza świąd, hamuje rozwój bakterii i grzybów.
Plastry na nos – jak działają ?
Składniki aktywne znajdujące się w produktach oddziałują na zaskórniki w sposób ciągły i długotrwały. Dzięki temu plastry na nos eliminują wągry, a jednocześnie nie prowadzą do przesuszenia skóry na twarzy. Plastry oczyszczające na nos cieszą się ogromną popularnością i pomagają w pielęgnacji strefy „T”. Do usuwania punktowych podrażnień z twarzy poleca się z kolei plastry na wypryski. Nakleja się je bezpośrednio na zmiany skórne.
Czy plastry na wągry są skuteczne?
Paski oczyszczające na nos charakteryzują się wysoką skutecznością i stanowią doskonałe uzupełnienie pielęgnacji tłustej cery. Działają wielokierunkowo:
- Oczyszczają skórę,
- Usuwają zanieczyszczenia i wągry,
- Zmniejszają stany zapalne,
- Przyspieszają regenerację mikrourazów oraz ran,
- Odblokowują pory.
Plastry oczyszczające na nos ułatwiają eliminację uporczywych zaskórników, a jednocześnie charakteryzują się bezpieczną formułą.
Jak stosować plastry oczyszczające?
Plastry oczyszczające przykleja się na 10-15 minut. Trzeba pamiętać o zastosowaniu się do instrukcji producenta (inaczej paski oczyszczające na nos mogą się zsuwać). Przed aplikacją należy pozbyć się zbrudzeń, łoju, pozostałości makijażu. W tym celu można sięgnąć po żel do mycia twarzy lub inne kosmetyki do oczyszczania twarzy. Plastry na nos stosuje się 1 lub 2 razy w tygodniu. Po ich ściągnięciu zaleca się nawilżyć skórę kremem lub balsamem.
Jak przykleić plaster na nosie?
Plastry oczyszczające na nos przykleja się na zwilżoną cerę i pozostawia do wyschnięcia na około 15 min. Czynność wykonuje się starannie, dociskając produkty do skóry. Podczas aplikacji należy uważać, by pod warstwą materiału nie pojawiły się pęcherzyki powietrza. Jeśli plastry oczyszczające nie będą ściśle przylegały, zmniejszy się ich skuteczność. Plastry na wypryski ściąga, rozpoczynając od brzegów nosa. W przypadku trudności z odlepieniem zaleca się delikatnie zmoczyć paski. Plastry oczyszczające należy zużyć zaraz po wyjęciu z opakowania.