Opis
Domowy, kasetkowy test do jakościowego oznaczania stężenia plemników w próbce nasienia ludzkiego.
Właściwości
TEST MAGNI-MAN przeznaczony jest do oznaczania stężenia plemników, jest środkiem pomocniczym w diagnostyce i obserwacji leczenia niepłodności u mężczyzn. Za pomocą testu określimy zawartość plemników w nasieniu w odniesieniu do wartości granicznych. Wynik testu wskazujący stężenie plemników niższe niż poziom testowy 15mln/ml, może wskazywać na oligozoospermię oraz czynnik męskiej niepłodności.
WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU
- kontrola płodności u mężczyzn
- przebadanie nasienia
Skład
OPAKOWANIE ZAWIERA
· 2 x saszetka z testem kasetkowym, pipetą nakraplającą
· 2 x pojemniki na próbkę
· 1 pojemnik z zakraplaczem z roztworem barwiącym
· 1 pojemnik z zakraplaczem z roztworem płuczącym
· 1 statyw na próbki
· 1 karta z procedurą badania
· instrukcja użycia
Przeznaczenie
Szybki test przeznaczony jest do oznaczania zawartości plemników w próbce nasienia ludzkiego. Test jakościowy, wynik otrzymujemy zaledwie w 5 minut.
Ostrzeżenia
Najlepszy czas na pobranie nasienia to 2-7 dni od ostatniej ejakulacji. Pobranie nasienia przed upływem 2 dni lub po 7 dniach od ostatniej ejakulacji może wpłynąć negatywnie na dokładność wykonanego testu.
Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia. W przypadku, gdy kaseta testowa ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki odczynnika, wynik badania może być nieprawidłowy. Należy zwrócić uwagę na odpowiedni czas reakcji nasienia z roztworami. Jeżeli nie obserwuje się prawidłowego nasiąkania błony w okienku A, może to wskazywać na zbyt wysoką gęstość próbki. Zaleca się powtórzenie testu z zachowaniem procedury testowej, a w szczególności wykorzystanie do pobrania próbki nasienia pojemnika załączonego do zestawu.
Wynik taki wskazuje, że stężenie plemników w próbce jest niższe niż graniczny poziom testowy 15 mln/ml . Może to wskazywać na oligozoospermię oracz czynnik męskiej niepłodności. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy zwrócić się do lekarza. Wynik odbiegający od normy nie oznacza, że po stosunku kobieta nie zajdzie w ciążę i nie powinien być on traktowany jako powód do unikania stosowania antykoncepcji.
Jeżeli wynik badania jest nieważny, należy przeprowadzić ponownie badanie z wykorzystaniem nowego zestawu.